Dentální hygiena

Předcházejte bolestem spojených s léčením zubního kazu, zánětu dásní či paradentóze.

 

Úkolem dentální hygieny je předcházet vzniku onemocnění v dutině ústní. Důležitou součástí dentální hygieny je profesionální odstranění pigmentů a povlaků z povrchu zubů. Dalším krokem ke zdravému úsměvu je podrobná instruktáž správné techniky čištění zubů. Dnes již víme, že mít zdravé zuby a dásně není jen o určité prestiži, ale i o zdraví celého těla.

Pro koho je návštěva vhodná? Pro každého, kdo se chce naučit správně pečovat o svou dutinu ústní, kdo potřebuje upravit dentální hygienu a pro všechny klienty s fixní protetikou, např. implantáty.

K zanášení zubů plakem a ke tvorbě zubního kamene dochází přirozeně, u někoho rychle, u jiného pomaleji, a proto se doporučuje v zájmu komplexní péče o ústní dutinu kromě preventivních stomatologických prohlídek absolvovat jednou za půl roku také dentální hygienu. Snižuje se tím riziko výskytu zubního kazu, vzniku onemocnění parodontu i jiných problémů zubů.

Celé ošetření trvá cca 1 hodinu. V případě potřeby Vám dentální hygienistka doporučí opakovanou návštěvu, v jejímž rámci se sleduje výsledek absolvované dentální hygieny. Vaše dentální hygienistka Vám následně doporučí nejbližší termín pro další návštěvu.

 

 

 

Parodontis (paradentóza) je zánětlivé onemocnění závěsného aparátu zubů. Toto onemocnění může skončit až ztrátou zubů. Díky dentální hygieně dochází k redukci bakterií, tedy ke snížení rizika parodontitidy a k prevenci zubního kazu.

 

Snímek poukazuje na viditelné odstranění zubního kamene nad dásní, po kterém následuje krátká instruktáž a výběr správných pomůcek na domácí čištění zubů pro pacienta.

                                        dh

V případě zájmu Vám nabízíme možnost zakoupení dárkového poukazu na dentální hygienu přímo u Vašeho ošetřujícího lékaře nebo dentální hygienistky.